„Region Beskydy“ volejbalová liga

Diskuze

Přidat příspěvek

Lička 28.03.2017 15:13

Asi v přemíře emocí v závěru finálového turnaje Ligy „A“ v neděli 19.3.2017 jsem opomenul připomenout neomluvitelnou neúčast jednoho družstva. Družstvo Žywiec Team svou neúčasti hrubě narušilo připravený herní systém Play-off, připravilo nám, pořadatelům, zbytečné problémy s přepracováním herního plánu v krátké době a některým družstvům tak bylo upřeno odehrát tři plánovaná utkání. Když jsem se dozvěděl důvod neúčastí, nechtěl jsem věřit, že je něco takového možné. Škoda, že se tak stalo zrovna v posledním hracím termínu, finálovém pro Ligu „A“ . Ale i tak to dost těžko chápu !!

Maslo 26.03.2017 22:40

Chcel by som sa poďakovať za super organizáciu v tomto roku. Na margo registrácie hráčov na slovensku je volejbal úplne niekde inde ako v Čechách. Je mi ľúto, že na nás niektorí hráči útočili, aj bez toho, že by vedeli ako to je s volejbalom na Slovensku. Budem rád, keď sa výsledky šetrenia zverejnia aby bol kľud. K návrhom by som chcel pridať dve pripomienky. 1. Aby vo finále mohol nastúpiť len taký hráč, ktorý minimálne raz nastúpil v základnej časti a s tým je spojené aj každý hrací deň odovzdávať súpisku družstiev, ktorú možno vypísať aj na mieste. 2. Do ligy môže nastúpiť hráč, ktorý nefiguroval 3 sezóny na žiadnej súpiske kraja, či vyššej súťaže. Ďakujem Maslo

Lička 22.03.2017 12:33

Finále letošního ročníku „RBVL“ sice proběhlo v neděli 19.3.2017, ale ke krátkému zhodnocení jsem se rozhodl až nyní, po rozdýchání toho všeho, co se všechno v uvedenou neděliudálo. Tradice byla zachována skutečně vysokou sportovní úrovní utkání, které jsem mohl za krátkou dobu shlédnout. Co vše tomuto konstatování přispělo, může být i delší dobu námětem k diskuzích. Myšleno hlavně to, jak kvalitní hráči se ve Frýdku-Místku svými výkony prezentují a zda vůbec mají nárok soutěž hrát. Tomuto tématu sám budu věnovat velkou pozornost a jak jsem slíbil při závěrečném vyhodnocení, podám v blízké době výsledek mého prověřování registrovaností či neregistro­vaností, oprávněností nebo neoprávněností startu.

V každém případě se budeme ve vedení spolku zabývat některými náměty z diskuze a musíme vyhodnotit, zda i my jsme udělali vše pro to, abychom některým konfliktům předešli. Můžete očekávat několik /spíše méně/ úprav v pravidlech a celkové organizace nového ročníku. Již nyní můžeme sdělit, že nelze očekávat, že povolíme hrát hráčům krajských a vyšších soutěží. Pravděpodobně upravíme nebo úplně zrušíme některé články z pravidel. Rádi také uvítáme i vaše, ale konstruktivní návrhy pro zlepšení úrovně .

Lička 13.03.2017 12:55

V ročníku 2016–17 jsem se jednotlivých hracích dnů zúčastňoval jen velmi málo. Ale finále Ligy „B“ jsem si nemohl nechat ujít. Především proto, abych mohl posoudit správnost „nasazení " jednokolového Play-off i Lize "B“ a pak jak se se vše odrazilo v úrovni jednotlivých utkání. V uvedeném systému totiž logicky platí, že se musí hrát naplno a bojovat o každý bod, protože porážka byť i 1:2 je k ničemu.

Hluboce smékám před výkony a úrovni všech utkání. To určitě nebyla náhoda. Troufnu si tvrdit, že to bylo i bez „posil“ z krajských přeborů. Začínám i chápat, proč některá družstva ani nemají zájem hrát v Lize „A“.

A ještě jedno skvělé ocenění finálového dne Ligy „B“. Takřka celý den sledoval utkání můj kolega, slovenský trenér mládeže z Poltáru. Ten m.j. prohlásil „Upřímně ti závidím ?“. Nevěřil, že dlouhodobě může fungovat taková soutěž s vysokou herní úrovni a ve skvělé atmosféře. Není co dodat !

David - Šenow 06.03.2017 17:25

Příspěvek od Wernera jsem viděl až po odeslání mého vzkazu, děkuji mu, trest přimám a respektuji. Nechci znova rozdmýchávat tuto diskuzi. Rád se zůčastním diskuze o další sezóně, třeba na finálovém turnaji. David

David - Šenow 06.03.2017 17:21

Ahoj všem, jen pár dopňujících informací k předchozím zprávám. S Kubou Matýskem máme hostování do KP od začítku sezóny, ale nebyli jsme na soupisce. Chtěli jsme vyjednat dopředu vyjímky, volal jsem p.Ličkovi. Nepovolili nám start, proto jsme KP nehráli a klukům z VŠB jsme oznámili, že nastoupíme pouze v největší krizi. Kuba nenastoupil vůbec, já na jeden zápas, můžu to doložit historií soupisky VŠB, dopsán jsem byl v lednu. Požádál jsem o vyškrtnutí, vedoucí týmu to neudělal, a v dalších zápasech jsem již nenastoupil (opět klidne doložím). Do KP můžou pouze registrovaní hráči se zaplaceným licenčním poplatkem, nešlo to vyřešit kámošem „načerno“.

V následujících zápasech nebylo kým náš tým doplnit, máme totiž tým i v lize B (tým POHODA). A vzít tam kámoše nevolejbalistu do počtu je podle mě větší chyba, odnese to někdo kotníkem, to mi tady všichni potvrdíte :(.

Proto už asi chápete, že mě mrzí, že když můj start někomu vadil, mohl přijít přímo, předpokládám, že by danou situaci rychle pochopil, a nemuseli by jsme kontumovat a diskutovat :). Startovat na finálovém turnaji nebudu. Bohužel je ŠENOW stále oficiálně diskvalifikován. Podal jsem odvolání, a věřím, že vše dobře dopadne :). Každopádně také děkuji pořadatelům, nezávidím tuhle situaci, a omlouvám se, že jsem k ní poměrně hodně přispěl. Ale aspoň se otevřela diskuze a před další sezónou si vše ujasníme. Já do diskuze podpořím názor Jirky, kdy třeba při zranění hráče by nebylo špatné umožnit dohrát zápas v 5 po dohodě se soupeřem a rozhodčím. Třeba proti nám hrála holka se zraněným kolenem, sotva stála, bylo mi jí opravdu líto.

PS: můj start v KP bohužel neprokazuje mé herní kvality, ale spíše nízkou úroveň KP :D

Werner 06.03.2017 17:00

Ahoj nebo dobrý den všem, byli jsme vyzváni k reakci k diskuzním příspěvkům. Záměrně jsme nereagovali. Rozjela se diskuze, která nás donutila k reakci. Zdeněk Lička před více jak 10-ti léty, vytvořil z lásky k volejbalu, který ho doprovázel spoustu let variantu rekreačního vyžití a možnosti hrát volejbal ve smíšených družstvech, hlavně pro neregistrované hráče. Myšlenka proč, už byla citována, ale nebyla citována hlavní myšlenka Zdeňka, za kterou i s Jirkou stojíme, když nás Zdeněk přizval ke spolupráci. Tato základní myšlenka je myšlenka stará skoro jako lidstvo samé je, hrát vždy dle pravidel „FAIR-PLAY“. Nechci a nebudu se chovat jako dráb a nebudu pořád kontrolovat, zda někdo vědomě porušuje naše pravidla. V letošním ročníku hráč ŠENOWA David Valový je odstraněn ze soupisky družstva a nebude hrát poslední kolo. Každý rok přináší něco nového, připomínky, náměty, postřehy a zkušenosti z letošního ročníku vyhodnotíme, a pokud dospějeme k závěru, že je třeba pravidla přepracovat, tak je třeba i razantně upravíme. Nebudeme se více k tomuto na webu vyjadřovat a považuji tuto záležitost za uzavřenou. Nebráníme se jakékoli diskuzi, ale ne touto formou.

Košňa 06.03.2017 16:25

Ano, nástup je 7.9.2016, to je datum, kdy bylo vyřízeno hostování… Jestli nastoupil a kdy nastoupil zjistíš pouze ze zápisů, a pokud by se to mělo řešit do důsledků, tak nezbyde nic jiného než požádat vedoucí KP o zápisy…

Marianovi:

Jasně, chápu, že Ti nejde o Davida, ale o ty další, zatím neznámé, pokud jsou…, ale tím celá tato debata začala…

Každopádně je to na debatu s vedením, aby tato soutěž neztratila svůj kredit, což by byla obrovská škoda, myslím, že za ty roky se vypracovala v docela dobře fungující podnik pro lidi, co rádi sportují a mají rádi volejbal…!!!

Pavel 06.03.2017 15:44

Ještě bych doplnil jeden fakt – když nyní najdete někoho na soupisce KP, tak nepoznáte, který den přesně nastoupil. Např.u Davida je datum nástupu do KP 7.9. 2016  – ze současného pohledu to vypadá, že nastupuje klidně každý zápas. Už nejde poznat, že na samotnou soupisku jej dopsali někdy v lednu. Proto se možná některé týmy ozvaly. A asi těžko bude někdo dotazovat vedoucího soutěže KP, zda nějaký hráč nastupoval někdy během podzimu a ať se podívá do zápisů. Pokud chce někdo ohýbat pravidla…nevím, ale není nic jednoduššího, než zajít za pořadatelem RBVL a navhrnout třeba změnu nebo je dodržovat jak ostatní a vzít si jako 4.chlapa jakéhokoli kámoše, co mě nenechá ve štychu, byť za cenu horšího výsledku.

Marian 06.03.2017 15:39

Pánové, já jsem nemluvil o Davidovi, ten je si myslím jedinečný případ a souhlasím s tím, že vyloučení celého týmu je poměrně ostrý trest.

Já jsem v té části příspěvku reagoval na ty (údajné) hráče, kteří nastupují BĚŽNĚ tu i tam, nikoliv na Davida, který jen jednou za někoho zaskočil.

Pořadatel „RB“VL

Beskydská volejbalová liga amatérů
V. Nezvala 549, Frýdek-Místek
IČ 02694409

Statutární město Frýdek-Místek Region Beskydy