„Region Beskydy“ volejbalová liga

Diskuze

Přidat příspěvek

Antonín 12.11.2017 18:26

Dnes na lize B jsem zapomněl hráči triko bílé Adidas v pánské šatně na radiátorů.Kdyz jsem se pro něj po hodině vrátil už tam nebylo a není ani u správce.Prosim pokud no někdo přibral nebo našel ať no vezme 3.12 na další kolo ligy.Dekuji

Pawel 03.09.2017 16:40

Zahraniční družstvá mají zaslat peníze na váš účet vedený v ČR. Uveďte prosím v propoziciach číslo vašeho účtu 2600551606/2010 (FIO BANKA) v mezinárodním formátu IBAN a BIC kód pro platby ze zahraničí.

Lukáš 20.04.2017 14:54

Mužský tým hrající Ostravskou městskou soutěž hledá hráče co se chtějí zlepšovat a hlavně si zahrát. Kontaktujte mě na tel.: 774 744 081

Košňa 30.03.2017 10:22

Myslím, že můžeme velice poděkovat Zdenkovi, že si dal tu práci, aby se dopátral a zkontroloval, že družstvo Čadci vyhrálo soutěž oprávněně a zaslouženě, že její hráči splňují regule soutěže, a že už nikdo nebude mít pochybnosti, za co jsem já osobně velmi rád!!! Budu se těšit, že se s Vámi všemi uvidím opět na příštím ročníku…;-))))

Lička 29.03.2017 12:59

Slíbil jsem, že podám zprávu o mém „detektivním“ šetření záležitostí, týkajících se vyvolané diskuze o registrovaností či neregistro­vaností některých slovenských hráčů v družstvu BVC Čadca. Je nezpochybnitelné, že někteří hráči z jmenovaného družstva svou výkonností zcela vyčnívají nad kvalitou jiných kvalitních hráčů v jiných družstvech. Nebylo vyhnutí, abych se nevydal zjistit na Slovensku co možná nejvíce informací, které určitě budou zajímat mnoho účastníků RBVL.

1/ kontaktoval jsem v poměrně krátké době slušný počet slovenských funkcionářů na úrovni krajů i volejbalové federace Slovenského volejbalového svazu. Velmi zkráceně, situace v organizovaném volejbalu na Slovensku je velmi svízelná. Mnoho hráčů nemá asi zájem o účast v družstvech s možností startu v soutěžích organizovaných Slovenskou volejbalovou federaci /SVF/. Existuji pouze dvě vrcholné soutěže mužů a to extraliga a I.liga. Neexistuje ve srovnaní s Českou republikou žádná II.liga, žádný krajský přebor a zcela určitě žádné okresní či městské přebory. Na území Slovenska se ale hrají jiné, zřejmě dobře organizované soutěže v rámci měst či regiónů mimo SVF, které se řídí dle svých vlastních propozic a pravidel. To je první moment, na který upozorňuji a vlastně dokumentuje, proč se v družstvu BVC Čadca objevují kvalitní hráči.

2/ SVF mě vyšel vstříc a prostřednictvím jeho pracovníka v Bratislavě bylo možné zkontrolovat, zda 7 jmen, které jsem uvedl ze soupisky BVC Čadca, je či není registrováno, za který klub a jakou soutěž klub hraje. A tady je výsledek šetření. Hráči Konečný Juraj, nar.1989, Rautner Jakub, nar.1987, Pecár Juraj, nar.1986 nejsou registrováni v databázi hráčů SVF. Hráči Šotkovský Róbert, nar.1989 a Nociar Michal, nar.1989 jsou registrováni za klub VKM Žilina. Tento klub dle zprávy ze SVF za posledních 10 let neměl družstvo v kategorii dospělých, zaměřoval se hlavně na mládež a naposledy hráli v kategorii juniorů před asi 4–5 léty. Hráči Majzel Róbert, nar.1988 a Rolček Miroslav, nar.1992 jsou registrováni za VO AC UNIZA Žilina. Tento klub za poslední 3 roky neměl žádné družstva v soutěžích SVF. Hráč Rolček je dle sdělení aktivním trenérem.

Pokud uvedení hráči se stále prezentují vysokou úrovni, pak mě nenapadá nic jiného, než že byli v mladším věku velmi dobře trénovanými hráči, hodně se toho naučili a momentálně asi hrají nějakou městskou či regionální ligu mimo SVF. Tam je možnost kontroly nemožná a vlastně i zbytečná. Suma sumárum. V této chvíli konstatuji, že uvedeni hráči mají právo startovat v RBVL, ať se komukoliv zamlouvá či nikoliv.

Ještě moje osobní poznámka. Stav s organizovaným volejbalem na Slovensku v mužské kategorii je dost kritická. Vracím se ještě k nedávné návštěvě mého slovenského kolegy /trenéra i funkcionáře na úrovni SVF/, se kterým jsem měl také možnost o této situaci diskutovat. Suše konstatoval, že nám v ČR soutěže včetně mixů závidí. Jako dlouholetý člen Českého volejbalového svazu doufám, že se u nás podobné situaci jako na Slovensku ani trochu nepřiblížíme. Zatím tomu tak není, ač nějaké jen velmi malé náznaky se začínají objevovat. Tu a tam se i v RBVL objeví hráč, který svou kvalitou i volejbalovým mládím patří do jiné ligy. Vše ale sledujeme a sledovat budeme.

Lička 28.03.2017 15:13

Asi v přemíře emocí v závěru finálového turnaje Ligy „A“ v neděli 19.3.2017 jsem opomenul připomenout neomluvitelnou neúčast jednoho družstva. Družstvo Žywiec Team svou neúčasti hrubě narušilo připravený herní systém Play-off, připravilo nám, pořadatelům, zbytečné problémy s přepracováním herního plánu v krátké době a některým družstvům tak bylo upřeno odehrát tři plánovaná utkání. Když jsem se dozvěděl důvod neúčastí, nechtěl jsem věřit, že je něco takového možné. Škoda, že se tak stalo zrovna v posledním hracím termínu, finálovém pro Ligu „A“ . Ale i tak to dost těžko chápu !!

Maslo 26.03.2017 22:40

Chcel by som sa poďakovať za super organizáciu v tomto roku. Na margo registrácie hráčov na slovensku je volejbal úplne niekde inde ako v Čechách. Je mi ľúto, že na nás niektorí hráči útočili, aj bez toho, že by vedeli ako to je s volejbalom na Slovensku. Budem rád, keď sa výsledky šetrenia zverejnia aby bol kľud. K návrhom by som chcel pridať dve pripomienky. 1. Aby vo finále mohol nastúpiť len taký hráč, ktorý minimálne raz nastúpil v základnej časti a s tým je spojené aj každý hrací deň odovzdávať súpisku družstiev, ktorú možno vypísať aj na mieste. 2. Do ligy môže nastúpiť hráč, ktorý nefiguroval 3 sezóny na žiadnej súpiske kraja, či vyššej súťaže. Ďakujem Maslo

Lička 22.03.2017 12:33

Finále letošního ročníku „RBVL“ sice proběhlo v neděli 19.3.2017, ale ke krátkému zhodnocení jsem se rozhodl až nyní, po rozdýchání toho všeho, co se všechno v uvedenou neděliudálo. Tradice byla zachována skutečně vysokou sportovní úrovní utkání, které jsem mohl za krátkou dobu shlédnout. Co vše tomuto konstatování přispělo, může být i delší dobu námětem k diskuzích. Myšleno hlavně to, jak kvalitní hráči se ve Frýdku-Místku svými výkony prezentují a zda vůbec mají nárok soutěž hrát. Tomuto tématu sám budu věnovat velkou pozornost a jak jsem slíbil při závěrečném vyhodnocení, podám v blízké době výsledek mého prověřování registrovaností či neregistro­vaností, oprávněností nebo neoprávněností startu.

V každém případě se budeme ve vedení spolku zabývat některými náměty z diskuze a musíme vyhodnotit, zda i my jsme udělali vše pro to, abychom některým konfliktům předešli. Můžete očekávat několik /spíše méně/ úprav v pravidlech a celkové organizace nového ročníku. Již nyní můžeme sdělit, že nelze očekávat, že povolíme hrát hráčům krajských a vyšších soutěží. Pravděpodobně upravíme nebo úplně zrušíme některé články z pravidel. Rádi také uvítáme i vaše, ale konstruktivní návrhy pro zlepšení úrovně .

Lička 13.03.2017 12:55

V ročníku 2016–17 jsem se jednotlivých hracích dnů zúčastňoval jen velmi málo. Ale finále Ligy „B“ jsem si nemohl nechat ujít. Především proto, abych mohl posoudit správnost „nasazení " jednokolového Play-off i Lize "B“ a pak jak se se vše odrazilo v úrovni jednotlivých utkání. V uvedeném systému totiž logicky platí, že se musí hrát naplno a bojovat o každý bod, protože porážka byť i 1:2 je k ničemu.

Hluboce smékám před výkony a úrovni všech utkání. To určitě nebyla náhoda. Troufnu si tvrdit, že to bylo i bez „posil“ z krajských přeborů. Začínám i chápat, proč některá družstva ani nemají zájem hrát v Lize „A“.

A ještě jedno skvělé ocenění finálového dne Ligy „B“. Takřka celý den sledoval utkání můj kolega, slovenský trenér mládeže z Poltáru. Ten m.j. prohlásil „Upřímně ti závidím ?“. Nevěřil, že dlouhodobě může fungovat taková soutěž s vysokou herní úrovni a ve skvělé atmosféře. Není co dodat !

David - Šenow 06.03.2017 17:25

Příspěvek od Wernera jsem viděl až po odeslání mého vzkazu, děkuji mu, trest přimám a respektuji. Nechci znova rozdmýchávat tuto diskuzi. Rád se zůčastním diskuze o další sezóně, třeba na finálovém turnaji. David

Pořadatel „RB“VL

Beskydská volejbalová liga amatérů
V. Nezvala 549, Frýdek-Místek
IČ 02694409

Statutární město Frýdek-Místek Region Beskydy