„Region Beskydy“ volejbalová liga

Novinky

12.03.2018

Pořadí Ligy „B“ v 9.ročníku RBVL 2017–18 po posledním hracím dnu 4.3.2018

 1. BOSS MOSTY
 2. POHODA
 3. Sínusoida
 4. PLUMSTARS
 5. Osmička
 6. PRAŠIVÁ
 7. KALAMITA
 8. Ostravička
 9. Dapsáci
 10. ČSAD Frýdek-Místek, a.s.
 11. Tornádo Pržno
 12. KVN Vsetín
 13. DAN TEAM
 14. ŠESTKY
 15. MAMMA MIA Paskov

05.10.2017

Ještě v závěru minulého týdne jsme žili takřka ve 100 % jistotě, že se nám podaří zajistit šestnáctého účastníka pro Ligu „B“. Žel a údajně na banalitě se oslovené družstvo nakonec rozhodlo naší nabídku účasti v RBVL 2017–18 odmítnout. Ať už je to jakkoliv, naplnila se ta horší alternativa urychleného řešení herního systému o 15-ti účastnících. Nepříjemné po všech stránkách, především však pro samotná družstva. Nevyhneme se totiž skutečnosti, že družstva budou absolvovat cestu do sportovní haly a tam odehrát v některém hracím termínu pouze 2 utkání.

V krátké době ,snad během dvou dnů, bude rozlosování obou lig zveřejněno. Věříme, že nastalou situaci vezmete sportovně. Při nejlepší vůli nic převratného se vymyslet nedalo. I tak se budeme muset jako organizátoři a také snad i za vaší spoluúčasti zamyslet nad něčím novým. Není nikde dáno, že stávající hrací systémy se budou do nekonečna opakovat. Nějaké oživení by to chtělo.

04.10.2017

Rozlosování 9. ročníku „RB“VL 2017–18

Liga „A“

 1. BVC Čadca
 2. VETERÁNI a spol.
 3. Skokani
 4. STS Chvojkovice-Brod
 5. Wadowice
 6. Hukvaldy
 7. Bonbon Těšín
 8. Dobrý ročník
 9. Raškovice
 10. Pupíci
 11. ANTIFÉRTÝM
 12. S.T.O.H.
 13. Šenow
 14. Mintonette
 15. RADEGAST
 16. SIMPLE RAJČA

Liga „B“

 1. BOSS MOSTY
 2. PLUMSTARS
 3. MAMMA MIA Paskov
 4. DAN TEAM
 5. KALAMITA
 6. POHODA
 7. PRAŠIVÁ
 8. ČSAD FRÝDEK-MÍSTEK
 9. ŠESTKY
 10. Ostravička
 11. Osmička
 12. KVN Vsetín
 13. Sínusoida
 14. Dapsáci
 15. Tornádo Pržno

Herní systém

Obě ligy mají stejný hrací systém. V pěti hracích dnech se družstva utkají v základní skupině jednokolově každý s každým. Poslední hrací den je dle pořadí v základní skupině liga rozdělena do dvou skupin 1–8 a 9–16 (liga „B“ 1–8 a 9–15), kde se utkají systémem PLAY-OFF o konečné umístění a určení vítěze ligy.

26.09.2017

Momentální počet přihlášených družstev do nového ročníku RBVL je 31, z toho do Ligy „A“ se hlásí 15 družstev, o Ligu „B“ má zájem 16 družstev. Kdo má trochu představu tom, jak z toho nepříjemného čísla „vybruslit“, tak mám dá za pravdu, že není co závidět. Skutečně, situace nelehká, ale hledáme řešení, pravděpodobně se dostaneme do opačné situace. Oslovili jsme několik bývalých účastníků naší soutěže s nabídkou účasti v připravovaném ročníku. Vypadá to velmi reálné, že oslovení hráči a hráčky dvou družstev z minulých ročníků se nakonec dají dohromady a budeme mít rázem 32 účastníků. Ideální, ale … Jak už to bývá pravidlem, vyřeší se jeden problém a hned je tu problém jiný. A tím problémem je, kdo z přihlášených družstev v Lize „B“ bude mít zájem zahrát si Ligu „A“ a doplnit stav na konečných a potřebných 16 družstev.

Prosíme proto ještě o trochu trpělivosti z vaší strany. Je připravena i krizová situace rozlosování jedné ligy o 15-ti účastnících. To by ovšem přineslo realitu, že v daném hracím termínu by některá družstva odehrála pouze 2 utkání. To se nám všem asi moc líbit nebude. Proto velmi intenzívně pracujeme na modelu dvou lig o 16-účastnících. Věříme, že se nám to k všeobecné spokojeností obou stran povede.

18.09.2017

Dnem 15.9.2017 skon­či termín přihlášek do nového ročníku RBVL 2017–18. Konečný počet přihlášek je 31 družstev s tím, že platba jednoho družstva se ještě někde toulá a není definitivně připsána na účtu pořadatele. Uvedený počet účastníků není pro nás , pořadatele, moc výhodný a tak jsme se dali na cestu hledání ještě jednoho družstva, poněvadž tradiční počet 16 účastníků v lize je takřka ideální pro pořadatele i družstva. Můžeme všechny ujistit, že s rozlosováním dlouho nebudeme čekat proto, abyste znali své soupeře a mohli si rezervovat svůj čas v daný hrací termín od rána nebo v pozdější dobu.

Bohužel, dvě družstva v letošním ročníku nepřivítáme a obě z Polska. Nebude hrát družstvo z Ujsoly a Žywce. Družstvo RINTINTIN nahradí zpět SINUSOIDA. Někteří s právem hrát letos Ligu „A“ mají zájem pokračovat v Lize „B“. Během tohoto týdne bude rozhodnuto s konečnou platností o účastnících obou lig.

Sluší se poděkovat všem přihlášeným družstvům za mimořádně dobrou spolupráci s přihláškami včetně soupisek a úhrady vkladu. Pravda, bez nějakého zvýšeného počtu telefonátů zvláště před koncem stanoveného termínu se to neobešlo, ale nevybočilo to z běžného průměru minulých ročníků. Pro nás to nyní znamená kromě již zmiňovaných problémů také zkontrolovat soupisky, ale snad si s tím nějak poradíme a žádné neoprávněné volejbalisty tam nenajdeme.

14.09.2017

Pro mnohé to možná vypadá, že vedení RBVL zatím moc aktivity nevyvíjí, žádné průběžné zprávy, žádné informace. Můžeme všechny ujistit, že pracujeme na plné obrátky. Z počátku to vypadalo, že „s bídou“ vytvoříme pouze jednu skupinu /Ligu/, ale jak už bývá tradicí, závěrečný týden před konečným termínem přihlášek, soupisek a vkladu je plný mailů, telefonátů i osobních jednání. Seznam účastníků se v podstatě naplnil na loňský počet účastníků. Ale několik týmů zatím nesplňuje zcela podmínky účastí v novém ročníku, protože stále něco chybí /není zatím soupiska či neuhrazený vklad/. Nepochybujeme, že vše do 15.9.2017 bude v naprostém pořádku a můžeme připravit už konkrétní podobu obou lig. Čeká nás nekonečná práce s kontrolou soupisek, to musí být hotovo prioritně a pak nový ročník dostane podobu hracího systému obou lig a spokojeně budeme moci v říjnu t.r. začít.

Pracujeme také na rozšíření našeho realizačního týmu pro přípravu a hlavně řízení obou lig v jednotlivých hracích termínech. Snad mohu prozradit, že máme „na laně“ opravdu fundovanou a volejbalové problematice znalou osobu. Snad nám už „neuhne“ a významně mám pomůže.

Asi zbytečnou informací v této chvíli je, že bude opět minimálně ve stejném rozsahu nabídky z minulého roku v provozu bufet ve spolupráci a v režii firmy VIJAR.

06.09.2017

Vážení volejbaloví přátelé, dovoluji si vás upozornit na podmínky, které jsou dány k účasti v 9. ročníku naší soutěže:

„Řádně vyplněnou přihlášku, soupisku s uvedením minimálně 8 hráčů a hráček (min. 5 můžu a min. 3 ženy) a úhradu startovného převodem na účet je nutno provést nejpozději do 15. 9. 2017. Přihlášku odešlete do uvedeného termínu emailem na adresu: werner.cigan@email.cz. Neúplná přihláška nebo soupiska nebude akceptována“.

A bohužel čas neúprosně kvapí a zatím velká část účastníků loňského 8. ročníku bude vše řešit na poslední chvíli. Bankovní převod trvá cca 2 dny, tak s tím prosím počítejte.

29.06.2017

Aby naše informace pro nový 9. ročník RBVL byly úplné, scházely už jen termíny. Po tradiční konzultaci s prioritními uživateli sportovní haly extraligovým volejbalem žen TJ Sokol Frýdek-Místek a především extraligou házené SKP Frýdek-Místek jsme pro účastníky připravili následující termíny:

Liga „B“ Liga „A“
neděle 22.10.2017 – Liga „B“         neděle 29.10.2017 – Liga „A“
neděle 12.11.2017 – Liga „B“         neděle 26.11.2017 – Liga „A“
neděle   3.12.2017 – Liga „B“        neděle 10.12.2017 – Liga „A“
neděle   14.1.2018 – Liga „B“        neděle   28.1.2018 – Liga „A“
neděle    4.2.2018  – Liga „B“        neděle   18.2.2018 – Liga „A“
neděle    4.3.2018  – Liga „B“        neděle   25.3.2018 – Liga „A“

Jsme si samozřejmě vědomí toho, že nevyhovíme všem s termíny tak, jak by někteří potřebovali. Zvláště v období zimních či jarních prázdnin, plesové sezóny. Termíny zveřejňujeme proto včas tak, aby si družstva rezervovala svůj čas právě na termíny, ve kterých budou hrát. Také předpokládáme, že se termíny měnit nebudou, byly vybrané neděle, ve kterých prioritní uživatelé nehrají.

11.05.2017

Na webové stránce RBVL najdete všechny potřebné informace pro vaši účast v 9.ročníku RBVL. Jak už bylo avizováno, Propozice i Pravidla doznala jen několik změn. V podstatě jednu velmi důležitou a další pouze drobné úpravy. Na tu podstatnou si dovolujeme poukázat již nyní a v dostatečném časovém předstihu. Byl zrušen článek „Hostování“ a to proto, že nekorespondoval s dalším ustanovením v záležitosti zranění hráče /hráčky/ a tím vzniklé situace neúplnosti družstva. V podstatě to znamená pro družstva nutnost přijíždět na utkání nikoliv s minimálním počtem hráčů a hráček 4+2, ale 5+3. Družstvo se tak vyhne nepříjemnostem a hracím důsledkům v případě možného zranění. Opravdu s plnou vážností na tento moment upozorňujeme, chceme tak předejít zbytečným dohadům při řešení konkrétní situace vzniklé s popisovanou situací.

04.04.2017

V pondělí 3.4.2017 se sešli členové vedení spolku aby vyhodnotili právě ukončený 8.ročník a hlavně se zabývali přípravou nového ročníku. Avízované úpravy pravidel i propozic vycházely především ze získaných zkušeností z letošního ročníku. V průběhu jednoho měsíce zveřejníme na naší webové stránce upravené hrací dokumenty s termíny přihlášení a další informace. Již nyní můžeme uvést, že pravidlech bude v plném rozsahu zrušen čl.2.7 Hostování a to bez náhrady. Jednoduše, hostování již nebude možné. Další úpravou podmínek je povinnost u přihlášky předložit řádně vyplněnou přihlášku, uhradit na účet spolku vklad a předložit soupisku s minimálním počtem 8 hráčů /5 mužů a 3 ženy/. Bez splnění těchto tří základních požadavků nebude družstvu potvrzena účast v novém ročníku. Další připravované změny budou pouze „kosmetickou“ úpravou.

Pořadatel „RB“VL

Beskydská volejbalová liga amatérů
V. Nezvala 549, Frýdek-Místek
IČ 02694409

Statutární město Frýdek-Místek Region Beskydy